ufność

powiązane treści:

  1. Posłannictwo Siostry Faustyny

    Objawienia dane s. Faustynie mają - jak pisze o. Andrasz - "ludzkość zawrócić z drogi bezbożnictwa [...]. Występuje w nich sam Zbawiciel, który nowym objawieniem Miłosierdzia swego chce nawrócić grzeszną ludzkość, odciągnąć ją od dróg zatracenia… albowiem jak to kilkakrotnie z naciskiem powiedział do swej Powiernicy: Nie znajdzie ludzkość spokoju, dopóki z ufnością nie zwróci się do Miłosierdzia Bożego".
  2. Drogi zaufania Bogu

    Jest wiele dróg ufności Bogu, bo każdy z nas jest inny, nazwany przez Boga jego własnym imieniem. Każdy z nas musi więc odkryć swoją drogę ufności. Będzie to droga tylko dla niego. Droga uwzględniająca to, kim był, kim jest, kim chce być i w jakich warunkach żyje.
  3. Sztuka życia

    Kilka myśli o cierpieniu
    Człowiek przez doświadczane cierpienie nabywa większej dojrzałości i zaczyna dostrzegać, że życie jest darem. A kiedy ów dar stopniowo traci, tym bardziej go ceni. Oczywiście nie jest łatwo być zadowolonym ze stale degradującego się życia, w sytuacji, gdy postępująca choroba na przykład unieruchamia nogi, ręce, gdy zaczyna się mieć kłopoty z oddychaniem czy mówieniem.
  4. Życie Duchowe • LATO 67/2011

    Świat naszych lęków
    Letni numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest tematowi „Świat naszych lęków”. W numerze na temat przekraczania lęków oraz pokusy rozpaczy piszą ks. Andrzej Zwoliński w artykule "Między rozpaczą a nadzieją" oraz Jan Krasicki w tekście "Pokusa rozpaczy i nadzieja zbawienia". Analizę ludzkich lęków znajdziemy w artykule "Co mówi lęk?" Marii Król-Fijewskiej.
  5. Ufność zamiast bojaźni i drżenia

    Lęk to uczucie znane każdemu żywemu stworzeniu. To doświadczenie wspólne ludziom i zwierzętom. Stojąc w obliczu zagrożenia, stosujemy różne strategie przetrwania, które oscylują między ucieczką a agresją. W odróżnieniu jednak od zwierząt, ludzie znają jeszcze strach "drugiego stopnia", lęk przetworzony społecznie i kulturowo, określany jako "lęk pochodny".