uzależnienia

powiązane treści:

  1. Kiedy milczenie jest przeciwieństwem miłości

    Obecność osoby uzależnionej w naszym otoczeniu stanowi wyzwanie dla nas, by się zmieniać. Wspierać poprzez własną abstynencję – nie proponować alkoholu, nie rozmawiać o nim. Milczenie w tym wypadku to przejaw miłości bliźniego. Rezygnuję z alkoholu ze względu na innych.
  2. Życie Duchowe • WIOSNA 94/2018

    Wymowne milczenie
    Wiosenny numer „Życia Duchowego”, poświęcony tematowi „Wymowne milczenie”, jest zachętą do „fascynacji milczeniem otwierającym nowe, głębokie perspektywy”, milczeniem, które „operuje bogatą gamą wymowności”.
  3. Zadanioholizm – pułapka nieoczekiwanie niebezpieczna

    W gabinetach psychologicznych coraz częściej mamy do czynienia z objawami wypalenia zadaniami. Przeciążony człowiek coraz więcej czasu potrzebuje na regenerację, coraz bardziej jest zmęczony, nawet jeśli pracuje mniej.
  4. Boliwijska młodzież – zagrożenia i nadzieje

    Życie młodych Boliwijczyków nie jest łatwe. Z pewnością jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim muszą się borykać, to trudna sytuacja ekonomiczna i duże bezrobocie. Przytłacza ono szczególnie ludzi wchodzących w dorosłość, zniechęcając do podejmowania konstruktywnych działań.
  5. Sam nigdy nie wytrzeźwieję

    Z Waldemarem Krajewskim, terapeutą uzależnień, rozmawia Józef Augustyn SJ
    W wywiadzie dla "Życia Duchowego" Waldemar Krajewski mówi m.in.: "Bez zmiany życia człowiek z jednego uzależnienia popada w inne. Alkoholik przestaje pić, ale staje się pracoholikiem, seksoholikiem, uzależnionym od Internetu, jedzenia czy czegokolwiek innego. Jest więc abstynentem, ale nie jest trzeźwy. Trzeźwość to po prostu nawrócenie".