Papież Franciszek

powiązane treści:

  1. Jubileusz nadziei

    Refleksja wokół „Spes non confundit”
    „Pielgrzymi nadziei” – to hasło Jubileuszu Zwyczajnego Roku 2025, który rozpoczął się w Rzymie 24 grudnia 2024 roku otwar­ciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra. Papież Franciszek pragnie, aby Jubileusz pomógł nam do­strzec znaki nadziei – różne przejawy dobra w świecie, któ­re niekiedy wydaje się przegrywać ze złem.
  2. Nie bójcie się, Bóg prowadzi Kościół

    Z ks. Robertem Skrzypczakiem, wykładowcą teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie, rozmawia Stanisław Łucarz SJ
    Z ks. Robertem Skrzypczakiem, wykładowcą teologii na Akademii Katolickiej w Warszawie, rozmawia Stanisław Łucarz SJ.
  3. Życie Duchowe • ZIMA 121/2025

    Rok łaski – rok nadziei
    W Wigilię Bożego Narodzenia 2024 roku otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra rozpoczął się w Rzymie Jubileusz Zwyczajny Roku 2025. W związku z tym jubileuszowym czasem zimowy numer opatrzyliśmy hasłem „Rok łaski – rok nadziei”, chcąc pomóc w otwarciu się na Boże łaski i w ożywieniu nadziei.
  4. Zarys ignacjańskiej duchowości stworzenia

    Świat materialny jest dla Ignacego drogą człowieka poszukującego Boga i miejscem Jego znajdowania. Wszystkie rzeczy zostały stworzone z miłości, są Bożym darem i mają pomóc człowiekowi w osiągnięciu ostatecznego celu, dla którego został stworzony.
  5. Recepcja „Fiducia supplicans” w Kościele

    Uwagi na marginesie
    Temat błogosławienia par będących w sytuacji nieregularnej, szczególnie homoseksualnych, w Deklaracji doktrynalnej „Fiducia supplicans” w całym Kościele katolickim wzbudził i nadal wzbudza wiele niepokoju, podziały i ostre polemiki. Przez wielu jest on postrzegany jako kontrowersyjny.
  6. W obliczu wojny

    Jak ustosunkować się wewnętrznie do toczącej się wojny, jak ją duchowo przeżywać?
    Wojna to stała pożoga, która towarzyszy ludzkości od niepamiętnych czasów. Budzi w nas przerażenie, strach. Pytanie, jak wewnętrz­nie ustosunkować się do wojny, narzuca się samo. Co robić, by świadomość zagrożenia wojną nie rozbijała nas i wewnętrznie nie paraliżowała?

Strony