Jan Paweł II

powiązane treści:

  1. Władza a chrześcijaństwo

    Z Pawłem Rojkiem, autorem "Liturgii dziejów", rozmawia Jacek Siepsiak SJ
    Z Pawłem Rojkiem, filozofem i socjologiem, autorem "Liturgii dziejów", rozmawia Jacek Siepsiak SJ
  2. Musimy stać się słabi, by głosić Chrystusa z mocą

    Księża powinni być świadkami tego, że ubóstwo i materialny nie­dostatek, niemoc i cierpienie przybliżają człowieka do Boga. Po­winni sami uczyć się Jezusa Chrystusa nie z podręcz­ników teologii, lecz krocząc z ubogimi, odrzuconymi, cierpiącymi z powodu niesprawiedliwości.
  3. Kobieta – od pogardy do idealizacji

    Kobiety zaczynają dostrzegać, że choć usłyszały na swój temat wiele podniosłych zdań i choć stanowią ponad połowę wiernych Kościoła, w praktyce mają bardzo ograniczoną możliwość współdecydowania o nim.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 98/2019

    Duchowość patrioty
    Bardziej jestem katolikiem czy Polakiem? Czy moje chrześcijaństwo to «tylko» element rodzimej tradycji czy raczej wierność ojczystej kulturze wynika z ewangelicznego patrzenia na to, "co cesarskie"?
  5. Czy Kościół lubi kobiety?

    Nie wolno dać sobie wmówić, że Kościół jest głównym winnym wszelkich przejawów dyskryminacji kobiet. Co więcej, na tle poszczególnych epok i kultur Kościół był – pomimo swoich błędów – promotorem godności i właściwej roli kobiety w społeczeństwie i Kościele.
  6. Kustodia Ziemi Świętej

    Z Jerzym Krajem OFM, obecnie wikariuszem patriarchalnym dla Cypru, byłym przeorem klasztoru Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie, rozmawia Józef Augustyn SJ
    "Trudno naprawdę zrozumieć Ewangelię bez poznania Ziemi Świętej" - mówi w rozmowie z Józefem Augustynem SJ ojciec Jerzy Kraj OFM.

Strony