Rok 2010

JESIEŃ 64/2010

Między skrupułami a cynizmem
Jesienny numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest tematowi „Między skrupułami a cynizmem”. „Skrupuły to poważny problem psychologiczno-duchowy. Zwykłe codzienne potknięcia i słabości dla skrupulanta bywają bowiem powodem lęku, dużego poczucia winy i psychicznej tortury” – pisze we wstępie do numeru Dariusz Kowalczyk SJ.

LATO 63/2010

Kochać samego siebie
Letni numer „Życia Duchowego” poświęcony jest tematowi „Kochać samego siebie”. We wstępie Józef Augustyn SJ pisze, że temat miłości samego siebie „wpisuje się we współczesną promocję praw człowieka, jednak bez otwartego mówienia o jego obowiązkach. W takim podejściu łatwo zarazić, a nawet zatruć temat miłości do siebie postawą roszczeniową".

WIOSNA 62/2010

Sztuka modlitwy
Wiosenny numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest „Sztuce modlitwy”. Jak bowiem zauważa Jakub Kołacz SJ w artykule "Rozmowa serca z sercem", „kiedy przyjdzie czas rachunku sumienia, wówczas wiele nawet wyrobionych duchowo osób do listy grzechów dopisuje kłopoty z modlitwą”. W numerze piszemy o tym, jak owe kłopoty przekraczać.

ZIMA 61/2010

Krzywda i przebaczenie
Zapewne każdy z nas w jakiejś formie czuł lub czuje się skrzywdzony i każdy potrzebował bądź potrzebuje wewnętrznego uzdrowienia z poczucia krzywdy. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak owo uzdrowienie osiągać, są artykuły zamieszczone w zimowym numerze kwartalnika „Życie Duchowe” poświęconym „Krzywdzie i przebaczeniu”.