modlitwa

powiązane treści:

  1. Jak uciec od hałasu, by odnaleźć siebie?

    Poprzez Księgę Proroka Izajasza Bóg kieruje do nas słowa: „W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła. Ale wyście tego nie chcieli!” (Iz 30,15).
  2. Bezcielesność cyberduchowości

    Gdzie usytuować cyberduchowość? Nie byłoby jej na pewno bez komputerów i Internetu. I choć ma w sobie coś z eskapizmu, coś z ucieczki od rzeczywistości, trudno ją nazwać duchowością zupełnie wirtualną i oderwaną od realności. Czy jednak nie grozi jej wirtualizacja?
  3. Życie Duchowe • JESIEŃ 96/2018

    Cyberduchowość
    Na Internet jesteśmy dziś niejako „skazani”. Zamiast więc od niego uciekać, warto uczyć się z niego korzystać, by szukając w nim Boga, wzrastać w życiu duchowym i ludzkim.
  4. Człowiek – zwierzę kontemplujące

    Wyobraźnia, paradoksalnie, jest pomostem między wielkimi ideami a prozą życia codziennego. W trakcie każdej kontemplacji jednym z kroków ma być wejście w siebie, aby wyciągnąć jakiś pożytek duchowy.
  5. Czy potrzebuję kontemplacji?

    Kontemplacja rozumiana jako praktyka modlitwy ma ostatecznie prowadzić do postawy kontemplacji w codzienności. Do szukania i znajdowania Boga we wszystkich rzeczach. Możemy ją opisać również jako postawę bycia w kontakcie ze sobą i przy Bogu.
  6. Ciągle gdzieś gonię, a On JEST

    Życie duchowe okazuje się ciągłym pragnieniem i tęsknotą za tym, by Pana Boga nie stracić z oczu, by był w naszym domu nie tylko „z urzędu”, ale dlatego że stworzyliśmy Mu w nim honorowe miejsce.

Strony