św. Stanisław Kostka

powiązane treści:

 1. Życie Duchowe • JESIEŃ 56/2008

  Dialog międzyreligijny
  Jesienny numer „Życia Duchowego” poświęcony jest refleksji nad dialogiem chrześcijan z wyznawcami innych religii. W numerze m.in. artykuł ks. Alfonsa J. Skowronka na temat religii jako fundamentalnej postawy człowieka oraz refleksja Zbigniewa Kubackiego SJ, który odpowiada na pytanie, czy chrześcijanie potrzebują innych religii.
 2. Życie Duchowe • JESIEŃ 52/2007

  Zranieni i uzdrowieni w konfesjonale
  Jesienny numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest zranieniom i uzdrowieniom w konfesjonale. W numerze m.in. artykuł Józefa Augustyna SJ pt. "Konflikt w konfesjonale", w którym autor odpowiada na pytanie, co robić, kiedy w czasie spowiedzi poczujemy się głęboko dotknięci zachowaniem i słowami kapłana.
 3. Życie Duchowe • JESIEŃ 48/2006

  Kierownictwo duchowe
  Jesienny numer kwartalnika „Życie Duchowe” nosi tytuł "Kierownictwo duchowe". W numerze m.in.: Tomasz Špidlik SJ, Ignacy – ojciec duchowy, Jacek Prusak SJ, Strapienie i pocieszenie, ks. Dariusz Jastrząb, Kierownictwo duchowe i osobisty rozwój, Stanisław Łucarz SJ, Acedia i błogosławieństwo atakowanych przez zło świata.
 4. Umiłował wolę Boga Ojca

  Z Kazimierzem Przydatkiem SJ, rektorem kościoła św. Andrzeja w Rzymie, rozmawia Józef Augustyn SJ
  Moim zdaniem postać św. Stanisława Kostki trzeba przede wszystkim "odcukierkować". Często przedstawiając go, podkreśla się jego czystość, niewinność. Dzisiaj na dźwięk tych słów młodzi uśmiechają się. Korzystniejsze wydaje się natomiast zwrócenie uwagi na jego miłość do Boga, miłość ponad wszystko, na jego zjednoczenie z Nim.