życie zakonne

powiązane treści:

  1. Zmęczenie, które woła o sens

    O przepracowaniu w życiu sióstr zakonnych
    Utrata poczucia sensu pojawiająca się w stanie wypalenia i przemęczenia może dotykać naszej głębokiej potrzeby relacji z Bogiem. Pokazuje nam, jak bardzo potrzebujemy bliskości z Nim i czasu, który spędzamy tylko w Jego obecności.
  2. Heroiczna kropla

    Z Nikolą Zgrzebnicką CMBB, pracującą w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Białce Tatrzańskiej, rozmawia Anna Kluz­‑Łoś
    „Jak się oddać Bogu, to się oddać na przepadłe” – tak mówiła nasza błogosławiona siostra Sancja Janina Szymkowiak. To dobra dewiza. Jak się oddać Bogu, to oddać Mu wszystko. Nie obracać się wstecz, nie iść na boki.
  3. Jezuita i reggae

    Z Wojciechem Kowalskim SJ, duszpasterzem akademickim i młodzieżowym, rozmawia Jacek Siepsiak SJ
    "Nie ma piękniejszej muzyki do mówienia o sprawach duchowych, o Bogu, niż właśnie reggae. To nie są tylko dwa akordy. Ta muzyka połączona z biblijnym tekstem może stać się kilofem, który gdy dokopie się do źródła (...) da doświadczenie Boga" - mówi Wojciech Kowalski SJ w rozmowie z Jackiem Siepsiakiem SJ.