Afryka

powiązane treści:

 1. Czy Afryka umiera na AIDS?

  Z Henrykiem Prillem SJ, bratem zakonnym, misjonarzem pracującym w Zambii, rozmawia Józef Augustyn SJ
  Z Henrykiem Prillem SJ, bratem zakonnym, misjonarzem pracującym w Zambii, rozmawia Józef Augustyn SJ
 2. Na misjach w Zambii i Malawi

  Z Józefem Oleksym SJ, misjonarzem pracującym w Afryce, rozmawia Józef Augustyn SJ
  Józef Oleksy SJ, misjonarz pracujący w Afryce, w rozmowie z Józefem Augustynem SJ opowiada o swoim powołaniu kapłańskim i misyjnym, zaangażowaniu duszpasterskim i warunkach pracy w afrykańskich stacjach misyjnych prowadzonych przez ojców jezuitów w Zambii i Malawi, a także o wyzwaniach stojących przed tamtejszym Kościołem.
 3. Życie Duchowe • JESIEŃ 80/2014

  Jak dobrze się spowiadać
  Numer jesienny kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest tematowi „Jak dobrze się spowiadać”. W publikowanych artykułach nasi Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, co robić, by sakrament pokuty i pojednania przynosił poczucie duchowej odnowy i umocnienie w wierze.
 4. Żegnając kard. Adama Kozłowieckiego SJ

  Kardynał Adam swoim długim, trudnym, ale przecież fascynującym życiem napisał wspaniały scenariusz jednego powołania. Ściślej mówiąc, to Pan Bóg napisał ten scenariusz. W młodzieńczym wieku, jako dziedzic, potomek ziemiańskiej rodziny, młody Adam postanowił pójść za Chrystusem i zrealizować ten ideał w szeregach Towarzystwa Jezusowego.
 5. Afryka - zraniony kontynent

  Z Lusala lu ne Nkuka Luka, afrykańskim jezuitą studiującym na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, rozmawia Józef Augustyn SJ
  W ostatnich latach o Afryce mówi się za każdym razem, kiedy do wybrzeży Europy docierają afrykańscy uchodźcy. O Afryce mówi się także w związku z wojnami, które obejmują praktycznie cały kontynent, powodując masowe migracje. Kiedy w związku z tymi wydarzeniami organizacje humanitarne alarmują ONZ oraz rządy krajów europejskich, sprawa Afryki staje się głośna.