Fiodor Dostojewski

powiązane treści:

  1. W obliczu wojny

    Jak ustosunkować się wewnętrznie do toczącej się wojny, jak ją duchowo przeżywać?
    Wojna to stała pożoga, która towarzyszy ludzkości od niepamiętnych czasów. Budzi w nas przerażenie, strach. Pytanie, jak wewnętrz­nie ustosunkować się do wojny, narzuca się samo. Co robić, by świadomość zagrożenia wojną nie rozbijała nas i wewnętrznie nie paraliżowała?
  2. Życie Duchowe • JESIEŃ 80/2014

    Jak dobrze się spowiadać
    Numer jesienny kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest tematowi „Jak dobrze się spowiadać”. W publikowanych artykułach nasi Autorzy starają się odpowiedzieć na pytanie, co robić, by sakrament pokuty i pojednania przynosił poczucie duchowej odnowy i umocnienie w wierze.
  3. Życie Duchowe • ZIMA 41/2005

    Doświadczenie mistyczne
    Zimowy numer „Życia Duchowego” nosi tytuł "Doświadczenie mistyczne". W numerze m.in.: ks. Roman Rogowski, Mistyka przyrody; Marek Blaza SJ, Mistyka a liturgia; Paweł P. Ogórek OCD, Mistyka chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu; Jan M. Bereza OSB, Dialog mnichów. W dziale Rozmowy duchowe m.in. rozmowa z aktorką Stanisławą Celińską.
  4. Niech żyje przyjaźń

    Przyjaźń możemy budować na każdym etapie życia oraz we wszystkich relacjach międzyludzkich: rówieśniczych, sąsiedzkich, wspólnotowych, zawodowych, narzeczeńskich, małżeńskich, rodzicielskich, religijnych, politycznych. O ile bowiem miłość erotyczna rozwija się zazwyczaj pomiędzy osobami mniej więcej w tym samym wieku, o tyle przyjaźń nie stawia takich ograniczeń.
  5. Życie Duchowe • WIOSNA 30/2002

    Któż mnie wyzwoli?
    Wiosenne „Życie Duchowe” nosi tytuł „Któż mnie wyzwoli”. We wstępie do numeru redaktor naczelny pisma Józef Augustyn SJ podkreśla, że chrześcijaństwo zna tylko jedną odpowiedź na to pytanie: jest nią Jezus Chrystus. W numerze ponadto m.in. artykuły ks. Dariusza Jastrzębia, Dariusza Kowalczyka SJ i Ludmiły Grygiel.
  6. Życie Duchowe • LATO 35/2003

    Piękna nowina
    Letnie „Życie Duchowe” pt. „Piękna nowina” poświęcone jest przekazywaniu Ewangelii przez sztukę. Zawiera artykuły artystów i eseistów zarazem: Tadeusza Boruty i Stanisława Rodzińskiego, którzy piszą o „malowaniu” duchowych stanów człowieka i poszukiwaniu Boga przez sztukę. Ponadto tekst ks. Jerzego Szymika o pięknie człowieka.

Strony