Judasz

powiązane treści:

  1. Zbyt hojny jesteś, Panie!

    Każdy z nas nieraz w prawdziwej potrzebie modlił się o Bożą interwencję, ale mimo szczerych wy­siłków wołał tylko: Panie, za mało! Czasami jednak Bóg jakby nie miał umiaru: okazuje się zbyt hojny i daje nam tyle, że najzwyczajniej w świecie nie wiemy, co z tym nadmiarem łaski zrobić.
  2. Gdyby nas piękniej kuszono

    O sumienności sumienia
    Spróbujmy przypatrzeć się sumienności sumienia kilku po­staci Nowego Testamentu, które odegrały znaczącą rolę w życiu społecznym, politycznym, kulturalnym i religijnym ówczesnego pokolenia i takąż samą odgrywają dzisiaj.
  3. Życie Duchowe • LATO 103/2020

    Sumienie sumienia
    Letni numer „Życia Duchowego” zatytułowaliśmy „Sumienie sumienia”, ponieważ zależy nam na refleksji nie tyle nad sumieniem, co nad czynnikami, które formują sumienie.
  4. Przyszedłem smutnych pocieszyć

    Każdy, kto spotkał i pokochał Jezusa, w momencie gdy Go straci, nawet gdy Go sam zabije własnymi grzechami, nie jest w stanie cofnąć czasu, ale aby uleczyć rany, potrzebuje cudu jeszcze większego niż wszystkie, jakie wydarzyły się do tej pory – potrzebuje zmartwychwstania. Tylko ono jest w stanie napełnić go prawdziwą radością.
  5. Życie Duchowe • JESIEŃ 64/2010

    Między skrupułami a cynizmem
    Jesienny numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest tematowi „Między skrupułami a cynizmem”. „Skrupuły to poważny problem psychologiczno-duchowy. Zwykłe codzienne potknięcia i słabości dla skrupulanta bywają bowiem powodem lęku, dużego poczucia winy i psychicznej tortury” – pisze we wstępie do numeru Dariusz Kowalczyk SJ.
  6. Dawid i Judasz

    Zdrowe i chore poczucie winy
    Co robić, by nie popaść w szatańską pokusę życia poza Bogiem i Jego wolą, a równocześnie poddawać się dynamice nieustannego procesu odnawiania swej osobowej i żywej relacji z Bogiem? Z wielu biblijnych odpowiedzi na to pytanie wybieramy przykład Dawida i Judasza, ponieważ ich doświadczenie w wyjątkowy sposób ukazuje zdrowe i chore poczucie winy,