liturgia

powiązane treści:

  1. Amore, more, ore, re

    Z o. prof. Stanisławem Ziemiańskim SJ, filozofem i muzykiem, rozmawia Stanisław Łucarz SJ
    Z o. prof. Stanisławem Ziemiańskim SJ, filozofem i muzykiem, rozmawia Stanisław Łucarz SJ
  2. Życie Duchowe • WIOSNA 122/2025

    Pan moją mocą i pieśnią
    „Kto śpiewa, dwa razy się modli” – między innymi to znane powiedzenie stało się dla nas inspiracją do przygotowania numeru, jakiego jeszcze nie było! Wiosenne „Życie Duchowe” w całości bowiem poświęcamy roli muzyki w duchowości i modlitwie.
  3. Liturgia namacalna

    Chrystus przyszedł nie tylko do naszego rozumu, ale także do nas jako konstrukcji fizyczno-psychiczno-duchowej. Stąd jako ludzie potrzebujemy, aby również w znakach i gestach liturgicznych wy­rażać nasze człowieczeństwo i relację z Bogiem.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 106/2021

    Msza (bez) dotykowa
    W wiosennym „Życiu Duchowym” pytamy o Eucharystię, o to, czy w pandemii (i poza nią) na tyle nas dotyka, byśmy i my dotknęli tego, co dla wielu jest nie do dotknięcia”…
  5. Życie Duchowe • WIOSNA 94/2018

    Wymowne milczenie
    Wiosenny numer „Życia Duchowego”, poświęcony tematowi „Wymowne milczenie”, jest zachętą do „fascynacji milczeniem otwierającym nowe, głębokie perspektywy”, milczeniem, które „operuje bogatą gamą wymowności”.
  6. Życie Duchowe • ZIMA 93/2018

    Postklerykalizm
    „W czasach postmodernistycznych «postów» nie sposób nie zastanowić się nad postklerykalizmem” – czytamy we wstępie wprowadzającym do zimowego „Życia Duchowego”.

Strony