nadzieja

powiązane treści:

  1. Jubileusz nadziei

    Refleksja wokół „Spes non confundit”
    „Pielgrzymi nadziei” – to hasło Jubileuszu Zwyczajnego Roku 2025, który rozpoczął się w Rzymie 24 grudnia 2024 roku otwar­ciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra. Papież Franciszek pragnie, aby Jubileusz pomógł nam do­strzec znaki nadziei – różne przejawy dobra w świecie, któ­re niekiedy wydaje się przegrywać ze złem.
  2. Życie Duchowe • ZIMA 121/2025

    Rok łaski – rok nadziei
    W Wigilię Bożego Narodzenia 2024 roku otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra rozpoczął się w Rzymie Jubileusz Zwyczajny Roku 2025. W związku z tym jubileuszowym czasem zimowy numer opatrzyliśmy hasłem „Rok łaski – rok nadziei”, chcąc pomóc w otwarciu się na Boże łaski i w ożywieniu nadziei.
  3. Nadzieja przyszłej chwały

    W wizji św. Pawła z Listu do Rzymian
    Ponieważ świat został stworzony dla człowieka, z woli Boga ponosi również konsekwencje jego grzechu. Pomimo tego Bóg nie opuścił stworzenia, ale uczynił to „w nadziei” (Rz 8,20), że i ono będzie mieć udział w chwale.
  4. Twarzą w twarz ze śmiercią

    Charków pod rosyjskim ostrzałem
    Początkowy szok związany z inwazją rosyjską zaczął się po kilku dniach zmniejszać. Wyzwanie, jakim była wojna i śmierć, którą przyniosła, wymagało odpowiedzi. Wymagało czynnej alternatywy – stworzenia pokoju.
  5. Inna wieczność

    Owa inna wieczność oznacza też wieczność mojej odpowiedzialności. Śmierć bowiem nie może sprawić, że przesta­ję być odpowiedzialny za to, co uczyniłem, za to, jak żyłem. Jeśli rozumiemy, że dla człowieka „być”, to „być odpowiedzialnym”, to to bycie jako bycie odpowiedzialnym jest nieśmiertelne.
  6. Acedia i błogosławieństwo atakowanych przez zło świata

    Jezus, jak zapowiadał prorok Izajasz, rzeczywiście w miejsce ducha acedii daje nam pieśń chwały, pieśń, która brzmi przez wieki, stając się zadatkiem wieczności i przebóstwienia.

Strony