Pismo Święte

powiązane treści:

  1. Przypowieść jako obraz malowany słowem

    Nauczanie w przypowieściach można porównać do malowania obrazu, w którym nauczyciel zawiera ukryte kody do zidentyfikowania, odczytania, zinterpretowania, a następnie wcielenia w życie.
  2. Etapy lektury Biblii

    Modlitewne czytanie Biblii staje się źródłem odnowy i kształtowania sumienia, pomaga w uwalnianiu się od fałszywego obrazu siebie, w porządkowaniu uczuć oraz pozwala całościowo ocenić swoje życie. Dzięki temu chrześcijanin zdolny jest do wierności swemu powołaniu przez całe życie.
  3. Zamieszkać w Biblii

    Z ks. Stanisławem Haręzgą, biblistą, rozmawia Józef Augustyn SJ
    Z ks. Stanisławem Haręzgą, biblistą, rozmawia Józef Augustyn SJ.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 86/2016

    Po co nam Zmartwychwstanie?
    Wiosenne „Życie Duchowe” – jak czytamy we wprowadzeniu – „chce nam pomóc w odświeżeniu patrzenia na zmartwychwstanie”. Artykuły zamieszczone w numerze są jednak pomocne nie tylko w owym odświeżeniu, lecz pozwalają także szerzej spojrzeć na śmierć, zmartwychwstanie i życie po nim, na rzeczywistość tajemniczą i nieodgadnioną.
  5. Bibliodrama

    Z Krystyną Sztuką, psychologiem klinicznym i terapeutą, rozmawia Józef Augustyn SJ
    Z Krystyną Sztuką, psychologiem klinicznym i terapeutą, rozmawia Józef Augustyn SJ.
  6. Życie Duchowe • LATO 51/2007

    Lektura Biblii
    Letni numer „Życia Duchowego” poświęcony jest lekturze Biblii. Pragniemy nim zachęcić do odważnego sięgania po skierowane do każdego z nas słowo Boże. Jak ważne winno być dla chrześcijanina Pismo Święte, podkreślał już św. Hieronim, który mówił, że bez znajomości Biblii nie można prawdziwie poznać Chrystusa.

Strony