Letni numer kwartalnika „Życie Duchowe” poświęcony jest lekturze Biblii. Pragniemy nim zachęcić do odważnego sięgania po skierowane do każdego z nas słowo Boże. Jak ważne winno być dla chrześcijanina Pismo Święte, podkreślał już św. Hieronim, który mówił, że bez znajomości Biblii nie można prawdziwie poznać Chrystusa.
Ks. Waldemar Chrostowski w artykule Judaizm jako religia Księgi ukazuje miejsce i rolę Biblii w tożsamości i dziejach wyznawców judaizmu. Ks. Stanisław Haręzga, pisząc o potrzebie bardziej osobistego czytania i rozważania Pisma Świętego, omawia etapy chrześcijańskiej lektury Biblii, wyróżniając w niej: wysiłek zrozumienia tekstu świętego, usłyszenie zbawczego słowa Bożego i odpowiedź na nie własnym życiem. Marek Blaza SJ przedstawia kanon ksiąg Pisma Świętego oraz ich rolę we wschodnim chrześcijaństwie. O drogach Opatrzności w Biblii pisze z kolei Alain Marchadour, a o Mądrości „zstępującej z góry” w oparciu o List św. Jakuba Apostoła – Jacek Bolewski SJ. W numerze publikujemy także fragmenty traktatu czternastowiecznego mistyka angielskiego Waltera Hiltona pt. Śpiew Aniołów.
Na uwagę zasługują także artykuły tworzące pozostałe stałe działy „Życia Duchowego”. W „Duchowości Ćwiczeń” publikujemy artykuł Stanisława Morgalli SJ o rozeznawaniu duchów. W „Modlitwie i życiu” kontynuujemy wprowadzające w lekturę biblijną rozważania Ryszarda Kempiaka SDB oraz publikację tekstów liturgii Wschodu w tłumaczeniu i opracowaniu Marka Blazy SJ. W dziale „Rozmowy duchowe” między innymi wywiad z o. Władysławem Brzezińskim, przełożonym wspólnoty franciszkańskiej przy Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. W „Pytaniach i odpowiedziach” Tomasz Kot SJ podejmuje problem twórczego czytania Biblii. Numer kończą jak zwykle komentarze duchowe w dziale „Słowo, obraz, czyn” oraz recenzje interesujących książek.