Abraham

powiązane treści:

  1. Biblijna koncepcja sumienia

    Pismo Święte świadczy, że bez względu na to, w jakiej relacji z Bogiem człowiek się znajduje, każdy nosi w sobie możliwość wejścia z Nim w kontakt i odkrycia Jego głosu objawiającego prawdę o tym, co dobre i sprawiedliwe.
  2. Biblijny model życia poświęconego Bogu

    Lektura Starego Testamentu może odświeżyć nasze spojrzenie na „życie konsekrowane”. Warto spojrzeć na nią z perspektywy, w jaką wszyscy chrześcijanie zostali włączeni poprzez dzieło Jezusa, to jest z perspektywy uświęcenia całego ludu. Nie bez znaczenia jest również wymiar wspólnotowy i osobisty, które zostały zaznaczone poprzez służebność powołanych, jak i ich osobistą relację z Bogiem.
  3. Abraham i Józef – mężowie zaufania

    Abraham był gotów zabić własne dziecko w dowód posłuszeństwa Bogu. Józef schronił się w Egipcie, by miecz Heroda nie dosięgnął Jezusa. Abraham stoi u początków pierwszego przymierza. Józef naznacza swą obecnością nowe przymierze. Przed nami dwie różne postacie i dwie historie ich życia – historie zaufania.
  4. Pokój mój daję wam

    "Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję". Pokój Chrystusa tym się różni od wszystkiego, co znamy pod tym imieniem, że nie wymaga ani nie potrzebuje żadnych warunków. Nie istnieje też taka siła, która byłaby w stanie ten dar zniszczyć. Chrystusowy pokój jest darem.
  5. Życie Duchowe • WIOSNA 74/2013

    Ufam Tobie
    Wiosenny numer „Życia Duchowego” (74/2013) poświęcony jest tematowi „Ufam Tobie”. Piszemy w nim o obliczach zaufania i zagrożeniach dla niego. Zaufanie to podstawa relacji międzyludzkich, ale ważne jest także dla pogłębionego życia duchowego. Jak podkreśla we wstępie do numeru ks. Krzysztof Grzywocz, „bez ufności wiara traci swój istotny wymiar”.