akceptacja

powiązane treści:

  1. Troska o własne ciało to nie grzech

    Polubić i zaakceptować siebie, zatroszczyć się o siebie, to istotne czynniki budzące radość życia. Nauczał o tym już przed wiekami sam Jezus Chrystus, zostawiwszy nam jedną z ważnych zasad psychologicznych, kiedy mówił: „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”.
  2. Poradnik dla kierownika duchowego

    Towarzyszenie duchowe jest aktywnością wypływającą z potrzeby twórczości, realizuje się w relacji międzyludzkiej opartej na bezinteresownej życzliwości. Towarzyszący nie może być nastawiony przede wszystkim na skuteczność, przeważnie nieuchwytną dla niego. Podejmuje służbę w najszlachetniejszym tego pojęcia znaczeniu: staje się pomocnikiem Ducha Świętego.
  3. Współczucie w kierownictwie duchowym

    Istnieją wydarzenia w szczególny sposób kojarzone ze współczuciem. Jednym z nich jest niewątpliwie kierownictwo duchowe. Oczekiwania wiązane z kierownikiem duchowym odnoszą się także i do tej umiejętności, która pozwala spotkać się, poczuć się bezpiecznie i być zrozumianym.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 34/2003

    Głupstwo krzyża
    Wiosenny numer kwartalnika „Życie Duchowe” nosi tytuł „Głupstwo krzyża”. We wstępie wprowadzającym w temat numeru Jacek Bolewski SJ pisze: „Co znaczy «głupstwo krzyża»? Mamy tu do czynienia ze skrótem myślowym albo – bardziej dramatycznie – «krótkim spięciem» idei, które są kluczowe dla chrześcijaństwa".