Ćwiczenia duchowe

powiązane treści:

  1. Życie Duchowe • ZIMA 121/2025

    Rok łaski – rok nadziei
    W Wigilię Bożego Narodzenia 2024 roku otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra rozpoczął się w Rzymie Jubileusz Zwyczajny Roku 2025. W związku z tym jubileuszowym czasem zimowy numer opatrzyliśmy hasłem „Rok łaski – rok nadziei”, chcąc pomóc w otwarciu się na Boże łaski i w ożywieniu nadziei.
  2. Zarys ignacjańskiej duchowości stworzenia

    Świat materialny jest dla Ignacego drogą człowieka poszukującego Boga i miejscem Jego znajdowania. Wszystkie rzeczy zostały stworzone z miłości, są Bożym darem i mają pomóc człowiekowi w osiągnięciu ostatecznego celu, dla którego został stworzony.
  3. Moc do walki duchowej

    Rola postu w duchowości ignacjańskiej
    Trzeba praktykować pokutę i post, dostosowując je do swoich możliwości, ponieważ nie jest to cel naszego życia, lecz środek, który ma nam pomóc w modlitwie i walce duchowej.
  4. Jak się (nie) modlić

    Rady Jezusa dotyczące modlitwy i ich praktyczne zastosowanie u św. Ignacego Loyoli
    Rady Jezusa w Kazaniu na Górze dotyczące modlitwy znajdują swoje odbicie w Ćwiczeniach duchowych św. Ignacego. Tak jak Jezus pragnął ukształtować duchowość swoich uczniów, podobnie św. Ignacy chciał kształtować duchowość swoich uczniów.
  5. Miłość i służba

    Z o. Stanisławem Pomykałą, polskim jezuitą pracującym w Nowosybirsku, rozmawia Józef Augustyn SJ
    Z o. Stanisławem Pomykałą, polskim jezuitą pracującym w Nowosybirsku, rozmawia Józef Augustyn SJ.
  6. Jak się zachować w czasie strapienia

    Osiem zasad ignacjańskich
    Strapienie duchowe jest przykrym i trudnym doświadczeniem, przeżywanym nieraz bardzo boleśnie. Rodzi się więc pytanie, czy istnieją środki i sposoby, które pozwalają je owocnie przeżyć. Od­powiedzi na nie poszukajmy u mistrza duchowego rozeznania – św. Ignacego Loyoli.

Strony