historia jezuitów

powiązane treści:

  1. Jak się rządzi jezuitami

    Ze Stanisławem Opielą SJ rozmawia Jacek Siepsiak SJ
    Ze Stanisławem Opielą SJ rozmawia Jacek Siepsiak SJ.
  2. Franciszkanin o redukcjach jezuickich

    Z o. Piotrem Polanką, franciszkaninem z Boliwii, rozmawia Józef Augustyn SJ
    O redukcjach paragwajskich, osadach indiańskich powstających w Ameryce Południowej od XVII wieku, z ojcem Piotrem Polanką, franciszkaninem z Boliwii, rozmawia Józef Augustyn SJ.
  3. Korzenie powołania misyjnego Jana Beyzyma SJ

    Z Ludwikiem Grzebieniem SJ, historykiem Kościoła, rozmawia Józef Augustyn SJ
    Z Ludwikiem Grzebieniem SJ, historykiem Kościoła, rozmawia Józef Augustyn SJ
  4. W służbie najuboższym

    Posługa trędowatym bł. Jana Beyzyma SJ
    W 1898 roku ojciec Jan Beyzym wsiadł na statek płynący na Madagaskar, by tam oddać swój czas, talenty, prace i serce tym, którzy zostali wyłączeni ze społeczeństwa – ludziom chorym na trąd. Co sprawiło, że wyruszył niemal na koniec świata, do nieznajomych, odrzuconych Malgaszów i pozostał z nimi aż do śmierci?
  5. Co z beatyfikacją ks. Piotra Skargi?

    Postać ks. Piotra Skargi budzi ciągłe zainteresowanie i rodzi różne pytania. W dziejach narodu polskiego była to bowiem osoba nieprzeciętna, przede wszystkim świątobliwy kapłan i zakonnik o heroicznych cnotach. Główną podstawą jego wielkości wobec narodu i Kościoła jest świętość życia. Takim go znała i czciła cała Polska i Litwa, za jego życia i po śmierci.
  6. Życie Duchowe • WIOSNA 78/2014

    Święty Jan Paweł II
    Numer wiosenny „Życia Duchowego”, w związku z kanonizacją Jana Pawła II, jest poświęcony Papieżowi Polakowi. Arcybiskupa, kardynała i w końcu papieża Wojtyłę wspominają w numerze między innymi kard. Kazimierz Nycz i bp Paweł Socha. W numerze ponadto artykuły autorstwa: Stanisława Pomykały SJ i bp. Henryka Ciereszki.

Strony