relacje w rodzinie

powiązane treści:

  1. Rodzice na skraju wyczerpania nerwowego

    Rodzice na skraju wyczerpania nerwowego? Czy rzeczywiście tego wyczerpania tyle być musi i czy tak kompletnie jesteśmy wobec niego bezradni? Czy jedyne, co nam wówczas pozostaje, to czekanie, aż minie, wyrośnie, przejdzie…
  2. Słów kilka o tym, jak sobie radzić z radami rodziców i teściów

    Zwracają się Państwo do mnie z prośbą o radę w sprawie radzenia sobie z radami. Interesujące, nieprawdaż? I jak ja mam sobie z tym zadaniem poradzić? A jak Państwo poradzą sobie z moją radą? Zobaczymy.
  3. Kiedy milczenie jest przeciwieństwem miłości

    Obecność osoby uzależnionej w naszym otoczeniu stanowi wyzwanie dla nas, by się zmieniać. Wspierać poprzez własną abstynencję – nie proponować alkoholu, nie rozmawiać o nim. Milczenie w tym wypadku to przejaw miłości bliźniego. Rezygnuję z alkoholu ze względu na innych.
  4. Ciche dni – taka ładna nazwa!

    W ciszy między nami każdy może pozostać w swojej odrębnej rzeczywistości. Zaczynając mówić, nawet głupio, nawet nie tak i nie to, budujemy wzajemne połączenia, nasz wspólny świat. Nie ma innej drogi do drugiej osoby.
  5. Razem dla życia

    Przyjęcie życia przez nasze dzieci i przekazywanie go dalej nie dokonuje się automatycznie. Zależy od tego, na ile my, rodzice, szanujemy „prawa życia” we własnej relacji małżeńskiej. Określenie „prawa życia” oznacza Boże nakazy wypisane w sercu każdego człowieka i konstytuujące ludzką osobę.
  6. Portret rodzinny we wnętrzu

    Architektura w służbie relacji
    Architektura jest niemym świadkiem naszego życia, to w naszych domach i mieszkaniach przeżywamy wszystkie najważniejsze emocje. Ów niemy świadek przemawia jednak do uważnego obserwatora. Tak zazwyczaj jest, że nasz dom, nasze mieszkanie, nasz pokój odzwierciedlają naszą drogę życiową, tradycję, aspiracje i marzenia.

Strony