rozwój duchowy

powiązane treści:

  1. Czy Kościół ma cokolwiek do zaoferowania młodzieży?

    Duszpasterstwo bierzmowanych – w poszukiwaniu nowego modelu
    Coraz więcej młodych decyduje się na odejście z Kościoła w coraz młodszym wieku. Są nastawieni krytycznie lub obojętnie. Zasadne więc jest pytanie o to, co robimy źle i czy można to zmie­nić.
  2. Poradnik dla kierownika duchowego

    Towarzyszenie duchowe jest aktywnością wypływającą z potrzeby twórczości, realizuje się w relacji międzyludzkiej opartej na bezinteresownej życzliwości. Towarzyszący nie może być nastawiony przede wszystkim na skuteczność, przeważnie nieuchwytną dla niego. Podejmuje służbę w najszlachetniejszym tego pojęcia znaczeniu: staje się pomocnikiem Ducha Świętego.
  3. Życie Duchowe • WIOSNA 82/2015

    Zranieni i uzdrowieni przez ojca
    Temat numeru może się wydawać „doskonale znany, wręcz oklepany”. O relacjach z ojcem ziemskim oraz o ich wpływie na relacje z Ojcem Niebieskim mówi bowiem „wiele opracowań, rekolekcji i programów formacyjnych. Jednak to temat wciąż ważny”.
  4. Życie Duchowe • WIOSNA 38/2004

    Smutek i radość
    Wiosenny numer kwartalnika „Życie Duchowe” nosi tytuł "Smutek i radość". W numerze m.in.: Jerzy Seremak SJ, Błogosławieni smutni; Stanisław Morgalla SJ, Pokonać depresję; ks. Kazimierz Wolsza, Smutki i radości Kierkegaarda, ks. Jerzy Szymik, Gorzkie żale przybywajcie, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wchodzimy do Unii.